41 jaar lang hebben studenten van de Universiteit van Amsterdam kunnen genieten van het P.C. Hoofthuis. In het hart van dit bijzondere gebouw bevindt zich een zeer prettige en uiterst functionele bibliotheek, waar generaties studenten honderden uren gestudeerd hebben.
Dat deze bibliotheek gaat sluiten is voor ons, een groep bezorgde studenten van De Reaksie, dan ook moeilijk te verteren. En wij zijn niet de enige. Ruim duizend studenten, docenten, alumni en andere liefhebbers van de PCH-bibliotheek ondertekenden onze petitie om de bibliotheek open te houden. Sommigen vrezen de sluiting van het hele gebouw, anderen zijn bezorgd over het verlies van studieplekken. Maar bovenal betreuren velen het verdwijnen van een fijne ontmoetingsplek, die een essentiële sociale functie vervult voor de Faculteit der Geesteswetenschappen.
We nodigen de ondertekenaars van de petitie en andere geïnteresseerden van harte uit om op 13 juni stil te staan bij de betekenis van het P.C. Hoofthuis in vier decennia universiteitsgeschiedenis. Tijdens deze avond is er ruimte voor het delen van persoonlijke herinneringen vanuit het publiek. Daarnaast organiseren we een panelgesprek waarin we, samen met betrokkenen uit de stadsarchitectuur, erfgoedsector en lokale partijen, reflecteren op het verleden én de toekomst van het gebouw.
Kortom een moment om terug te kijken, gevoelens te delen, vragen te stellen en gezamenlijk afscheid te nemen. Iedereen is welkom.
Na de avond in VOX-POP gaat de herdenking verder met een stille tocht naar het P.C. Hoofthuis, waar ruimte is voor een bloemlegging en laatste afscheidsspeeches. Hierna is er de gelegenheid om het leven van PCH op de dansvloer van de Richel te vieren.